Táto otázka mi už párkrát pristála v DMs a úprimne sa ani nečudujem. Hoci je na Internete informácií veľa, doteraz akoby chýbal jeden ucelený zdroj, alebo príručka s návodom na presný postup ako si založiť vlastný blog/web. V tom lepšom prípade, ako si založiť web, ktorý bude aj zarábať.

Preto som sa veľmi potešila, keď Hanka prišla s myšlienkou ako si krok po kroku vytvoriť zarábajúci web. Na necelých 200 stranách sú vysvetlené tie najpodstatnejšie pojmy, kroky a postupy, ktoré treba zvoliť ak si zakladáte webovú stránku. Je to vysvetlené úplne jednoducho, na rovinu a bez zbytočných omáčok.

Ako bonus, sa na prvej strane nachádza jedinečný kód na vstup do online sekcie na dognet.academy kde sa viete dostať ešte k väčšiemu množstvu cenných informácii, tipov trikov a znázornených postupov, ktoré vám uľahčia tvorbu webu a pomôžu vám zarábať online.

Po každej kapitole je krátke zhrnutie a checklist, v ktorom si viete pozrieť a odškrtnúť čo všetko potrebujete urobiť. Rovnako mi vyhovuje, že v knihe je priebežne vyčlenený priestor na poznámky. Osobne si zvyknem robiť zápisky, podškrtávať a zvýrazňovať všetky veci a dôležité pojmy, ktoré ma zaujmú. Potom sa k tomu viem rýchlo vrátiť a ešte jednoduchšie nájsť to čo potrebujem.

V dnešnej digitálnej dobe plnej videí, podcastov edukačných meetingov a rôznych eventov sa môže čítanie zdať staromódne, zbytočné, či jednoducho naň nemáme čas. Určite nám videá, audioknihy či podcasty ušetria veľa času, prípadne vyplnia ticho keď šoférujeme alebo vykonávame nejakú manuálnu činnosť. Avšak koľko si z toho čo počujeme reálne zapamätáme? Nie je to žiadna veda, že ak sa sústredime iba na jednu vec, venujeme jej našu úplnú pozornosť, ako napríklad pri čítaní – zapamätáme si viac. Menej nám totiž odbiehajú myšlienky a plne sa sústredíme na túto jednu vec.

Jedinou nevýhodou tejto knihy je, že to za vás neurobí. Musíte to zvládnuť sami, no s touto príručkou to bude hračka.

S láskou
Karinka