Hoci máme už začiatok februára, poriadna zima na Slovensku sa ešte ani nezačala a či vôbec príde, ťažko povedať. Stále tak chodíme skôr v prechodnom oblečení ako v zimnom. Obávam sa však, že tá najväčšia zima príde až keď budeme chcieť aby už začala jar a bolo leto. Treba však byť pripravení na “horšie časy”.

Momentálne sa nachádzame v období po sviatkoch, kedy v obchodoch nastáva známy stav tzv. “Povianočný výpredaj”. Kamenné obchody, e-shopy, alebo dokonca stránky a bazáriky na instagrame, vypredávajú svoje zásoby, aby tak uvolnili miesto pre nové oblečenie. Dokonca ste si na niektorých výkladoch mohli všimnúť aj nalepené plagáty štýlu: “Ešte väčšie zľavy, Mega výpredaj, Maxi výpredaj…” atd. A práve teraz je najlepší čas, kedy sa oplatí kupovať aj cenovo drahšie veci, pretože sú minimálne o 30% – 80% lacnejšie. Jednou z najdrahších položiek v mojom šatníku sú (samozrejme okrem topánok a kabeliek) kabáty. Dajú sa samozrejme zohnať aj za pár desiatok eur, no ak chcete aby bol kvalitný, nebude to lacná záležitosť. Ceny tých lepších sa pohybujú od 100€ vyššie a preto ti prinášam teda prehľad 5 kabátov s ktorými určite zaboduješ a ich kúpu nebudeš ľutovať, pretože si ich dokonca teraz môžeš kúpiť za výhodnú cenu.

C A M E L C O A T

Camel coat, teda “telový kabát” je už taká klasika, ktorá by nemala chýbať v žiadnom šatníku. Tento kúsok sa dá kombinovať naozaj na veľa spôsobov a vždy vyzerá elegantne. Je špecifický práve svojou telovou (ťaviou) farbou, ktorá je túto sezónu mimoriadne IN a bude ešte dobrých pár rokov.

Z A V Ä Z O V A C Í K A B Á T

Kabáty na štýl županu naberajú čoraz viac na popularite. Sú totižto veľmi pohodlné a teplé, čomu pomáha aj previazanie v páse. Nájdete ich vo všemožných farebných prevedeniach, strihoch, s kapucňou alebo bez… stačí si len vybrať. A čo viac, tento kabát vás nemusí stáť ani veľa.

V Z O R O V A N Ý K A B Á T

Momentálne sú trendy neónové fraby a zvieracie vzory ako napr. leopard, tiger, zebra… no aby si si zaobstaral/a kabát v takomto prevedení ti neodporúčam. Trendy to bude možno túto sezónu a budúcu prídu do módy napríklad bodky, alebo picasso… Vzory sa v móde striedajú častejšie ako ponožky, preto odporúčam investovať skôr do nadčasovej ako trendovej potlači. Sama som hrdou majiteľkou vzorovaného kabátu, ktorý má károvanú potlač. Tá z módy nevýjde, pretože to je klasika a vždy sa dá obzvláštniť nejakou brošňou, prípadne opaskom.

T E D D Y C O A T

Kabáty z pravej kožušiny momentálne zažívajú ťažšie obdobie v obchodnom reťazci, práve kvôli ekologickému dopadu na životné prostredie. Nič vás však nezahreje tak, ako pravá kožušina a kvalite tých pravých sa málo čo vyrovná. Ak by ste však v takomto pravom kabáte vyšli na ulicu, “ekológovia” vás roznesú v zuboch. No kto by nechcel byť v zime v teplúčku a cítiť sa ako v perinke?
Vďakabohu za Teddy coat zo syntetickej vlny, ktorý sa túto zimu teší mimoriadnej obľube a nosí sa najmä v neutrálnych farbách ako je béžová, biela a hnedá. Je však na mieste experimentovať a zaobstarať si takýto kabát v pestrejšom prevedení a takto vniesť do pochmúrneho počasia trochu farby. Rozhodne neurobíš krok vedľa a zaujmeš!

Takýto farebný Teddy coat má napríklad aj Lucka, ktorá si ho objednala z Aliexpresu!

Aký kabát si vybrať?

Ideálne taký, aby si ho nosil/a a môže to byť pokojne aj iný typ z vyššie spomenutých. Kabát je najpodstatnejší kúsok tvjoho zimného outfitu, pretože ho najviac vidno. Ak si vyberieš správne a invsetuješ do kvality, máš na dobrých pár rokov vystarané. V šatníku ti určite nesmie chýbať nejaká klasika ako Camel coat (alebo v čiernej farbe) s dvojradovým zapínaním a jeden farebný kúsok, ktorý však budeš vedieť nosiť/kombinovať, ak si na faby neveríš skús napríklad čierny s nejakým drobným farebným vzorom, aby to trošku tú dobre-známu klasiku oživilo

Čo je out

Za toto ma možno zopár “topiniek” bude mať poriadne v zuboch, no túto sezónu sa už určite nenosia farebné kožušínové vesty na koženke, prípadne už ako celok aj s rukávmi. S týmto trendom sme sa túto sezónu konečne rozlúčili a dokonale ho nahradil Teddy coat.

Dúfam, že bol pre teba môj článok nápomocný a určite mi napíš do komentára, aký kabát nosíš ty a či sa riadiš skôr trendmi alebo si nadčasový/á.

S láskou
Karinka