Perly predstavovali vždy symbol bohatstva, vyberaného vkusu a krásy. V minulosti obľúbené honosné perlové náhrdelníky už dnes predstavujú gýč.

Prečo? Ako si si iste všimol/všimla, perličkový trend sa drží na trhu už dobré 2 roky a perly dnes nájdeme doslova na všetkom. Už to nie sú len šperky, ale zdobia podobne ako lacné trblietky a flitre denimové bundy, jeansy, tričká, silonky… jednoducho všetky druhy látky na ktoré sa dajú aj nedajú perličky pripnúť.

Úprimne mám týchto “lacných perál” už vyše hlavy. Samozrejme nájdu sa aj pekné kúsky, ale čo je veľa to je moc. Avšak ako si dopriať tento trend, keď sú perly take krásne, no nie na oblečení?

Odpoveďou sú retro sponky, ktoré sa toto leto znovu vrátili do módy. Avšak nie len také obyčajné, ktoré vytiahnete z babkinej skrine. Momentálne sú in retro perlové sponky! Podľa môjho názoru, aj keď by som už perly najradšej ani vidieť nechcela, sú tieto sponky naozaj kúsok, ktorý toto leto nesmie chýbať v šatníku žiadnej z nás. Oživia aj úplne obyčajný účes, zopnú pramene padajúce do tváre a pritiahnu pozornosť na vlasy, ktoré sú v lete svetlejšie a ( pri dobrej starostlivosti) živšie.

Pinterest

Ako to ale býva zvykom, na Slovensko sa trendy zvyčajne dostávajú o rok-dva neskôr. Kde teda nájsť tieto sponky už teraz?

  • Prvá možnosť je AliExpress. Tam nájde človek naozaj všetko a za lacno. Jedinou nevýhodou je, že sa na tovar čaká aj vyše mesiaca a nemusí prísť objednaný produkt presne taký ako bol na obrázku.
  • Druhou možnosťou je, si tieto sponky vyrobiť. Pomocou perličiek, tavnej pištole a klasickej sponky-pukačky. Baby, ktoré ste zručné v DIY, ideálna možnosť pre vás. Budete mať originálne custom made sponky.
  • Posledná možnosť je, ísť sa pozrieť do street-fashion obchodov, prípadne do kaderníckych potrieb, či náhodou neponúkajú tento druh tovaru. Viem, že isto tieto sponky už nájdete v Stradivariuse, no v porovnaní ceny a kvality vás výjde lacnejšie objednať si ich na Aliexprese za neporovnateľne nižšiu cenu a rovnakú kvalitu.

Už sa len rozhodnúť či ich chcete mať hneď a preplatiť, alebo ušetriť a počkať. Ja som svoje objednávala z Ali ešte keď ich v Stradivariuse nemali a prišli mi za menej ako 2 týždne, v super kvalite za pár eur.

Pinterest

Na pintereste a instagrame nájdete množstvo inšpirácie a tutoriálov, ako tieto sponky nosiť. Ja som sa vám rozhodla dať dokopy 5 základných spôsobov ako na účes pomocou perlových sponiek, ktorý si zvládneš urobiť aj sama!

Je na tebe, či si necháš vlasy prirodzené, natočíš alebo si ich vyžehlíš. Vždy to bude vyzerať dobre!

1.

Jednoducho si urobíš cestičku z vlasov na stred/jednu stranu hlavy, zoberieš prameň vlasov a pripneš ho k tým rozpusteným. Ako variáciu môžeš použiť aj viacero rozličných sponiek naraz.

2.

Na druhý účes budeš potrebovať aj gumičky a akú takú zručnost v robení drdola. Pointa celého účesu je, že si urobíš nízky strapatý drdol na temene hlavy a pripneš si do vlasov perličkové sponky. Voilà účes je hotový.

Pinterest

3.

Pri drdoloch ostaneme aj pri ďalšom učese, ale tentokrát si urobíš vysoký drdol na vrchu hlavy. Priamo pod neho pripneš dve sponky a máš hotovo.

Pinterest

4.

Štvrtý účes spočíva v tom, že si urobíš elegantný a uhladený nízky cop a jednoducho si zopneš pramene vlasov pri uchu sponkami.

Pinterest

5.

Posledný účes, ktorý pre teba mám je môj najobľúbenejší. Predné vlasy, ktoré často zavadzajú si jednoducho zopneš dozadu, môžeš aj malou gumičkou, ktorú prekryješ jednou, alebo viacerými sponkami.

PS: Samozrejme nezabudni každý účes v jeho finálnom štádiu zalakovať, aby ti vlásky v požadovanom tvare vydržali čo najdlhšie.

S láskou
Karinka