V článku Čo som si kúpila počas karantény, som písala o tom ako nerada nakupujem online, pretože tú vec reálne nevidím, necítim a ani nevyskúšam. Stále si za tým stojím, že nakupovanie v kamenných predajňach je lepšie, aj vďaka tomu, že tú vec máš hneď a nemusíš čakať niekoľko dní pokým ti príde.

Pravdou však je, že pri nakupovaní online máš väčší prehľad, vieš si filtrovať jednotlivé veci a vyhľadať presne čo chceš. Taktiež si môžeš porovnať ceny na viacerých stránkach, či nájsť podobné kúsky vo viacerých e-shopoch a vybrať si ten, ktorý najviac vyhovuje tvojim predstavám a môžeš sa k tomu vrátiť kedykoľvek.

Veci, ktoré mám robiť ináč ako mám zaužívané, mi musia dať pridanú hodnotu. Keďže je pre mňa online nakupovanie niečo, čo normálne nerobím, musí mi to aspoň ušetriť čas a peniaze, aby to pre mňa malo zmysel. V tomto článku ti teda chcem ukázať tipy a triky, ktoré využívam pri online nakupvaní ja a baví ma to takto viac, lebo ušetrím a neprídem o nervy keď niečo hľadám.

GOOGLE

Tak ako si vieš vygoogliť ako upiecť cheesecake, či kedy zatvárajú tvoj obľúbený podnik, vieš si nájsť aj konkrétny kúsok oblečenia. Stačí ti zadať kľúčové slová napr. “biele tričko” a podľa rýchlosti tvojho internetu ti nájde hneď niekoľko výsledkov. Platí pravidlo, že čím specifickejší/ia budeš, tým skôr nájdeš to čo hľadáš, pretože sa ti budú zobrazovať len relevantné výsledky. Čiže ak napríklad hľadáš “biely croptop na ramienka”, tak to tam normálne celé napíš a google ti vyfiltruje všetky výsledky, ktoré obsahujú tieto kľúčové slová.
* Google má v hornej lište záložku “Nákupy” po kliknutí sa ti ukážu obrázky jednotlivých výsledkov a už si len prezeráš a hľadáš čo ti najviac vyhovuje. Nemusíš sa tak len pozerať na texty, a názvy rôznych módnych e-shopov, ktoré ti vyhodí. Po kliknutí na vybraný obrázok ťa to presmeruje na stránku, z ktorej si to pohodlne objednáš.

VYHĽADÁVAČE

Taktiež dobrým pomocníkom sú e-shopy, ktoré slúžia ako vyhľadávače oblečenia, obuvi a doplnkov naprieč internetom. Na ich stránkach nájdeš oblečenie z viacerých obchodov, teda máš väčší výber a hneď si aj vieš porovnať cenu, kvalitu, materiál…rôznych značiek.
Asi najznámejšími su About you a Answear, Zoot.sk

E-SHOPY

Ak nakupuješ oblečenie z nejakého konkrétneho obchodu priamo na ich e-shope určite nezabudni na:

  • filter, ktorý nájdeš poväčšine v side bare a vieš si tam vyfiltrovať veci podľa veľkosti, ceny, farby, strihu…
  • Hoci objednávaš zo stránok, z ktorých už nejaký kúsok vlastníš, stále si pozri veľkostnú tabuľku. Ušetrí ťa to zbytočnej námahy a času pri vracaní/výmene tovaru ak ti veľkosť nesadne.
  • Taktiež môžeš využiť Wishlist, ktorý sa zvyčajne nachádza vedľa košíka a je označený ikonkou srdiečka. Do wishlistu si uložíš veci, ktoré sa ti páčia, ale nutne ich teraz nepotrebuješ. Tento trik požívam hlavne na drahších Anglických/amerických stránkach, kde prebiehajú z času na čas rôzne výpredaje, majú zľavové kúpony, alebo akcie na poštovné. Keď je vec, ktorú mám vo Wishliste zľavnená, prípadne majú nejakú špeciálnu akciu, príde mi e-mail a tak si ju potom môžem objednať za lepšiu cenu, alebo bez poštovného.

KUPÓNY

Ak nepoznáš stránky ako Bonipo.sk, Refundo.sk, odteraz budete najlepší kamaráti. Tieto stránky ponúkajú zľavové kupóny, ktoré si zadarmo skopíruješ do svojej objednávky a už podľa daného kupóniku dostaneš zľavu 2%-20%, zadarmo poštovné, či majú nejaké iné akcie, darčeky, súťaže… Osobne mi viac vyhovuje Bonipo.sk, pretože obsahuje kupóny obchodov, ktoré využívam najčastejšie.

Dúfam, že sa ti dnešný článok páčil, získal/a si nejaké nové tipy a triky v online nakupovaní, o ktorých si možno nevedel/a a niečo z vyššie spomenutého využiješ.

S láskou
Karinka