Vítam ťa opäť na mojom blogu, tentoraz s pokračovaním članku o stužkovej. Ak si nečítal prvú časť, po kliknutí na tento odkaz sa ti otvorí v novom okne, tak začni isto tou prvou a potom sa tu vráť. :))

Do mojej stužkovej ostáva niečo menej ako 2 týžne a to už je čas na stres a nervy…

Omyl! Je čas na stres a nervy jedine vtedy, ak ste si veci nenaplánovali a zariadili dopredu. Práve presne to sa vám snažím touto sériou ukázať, že kvôli stužkovej sa nemusíte len pohádať, na ničom nedohodnúť, oznamká dávať až pol roka po stužkovej a mať úplne trápny – na poslednú chvíľu zbúchaný program.

Začnime teda rekapituláciou toho čo už máme. A to je sála, DJ, fotograf, kameraman, oznamká, stužky a dohodnutý termín na fotenie a točenie videa (“kradnutie triednej knihy”).

Na fotenie na oznamká, tablo a spoločnej fotky vám odporúčam zbaliť si viacero kusov oblečenia a vyvarovať sa oversize veciam. (Ak nechcete vyzerať ako chutnučká tučná buchta.) Radšej niečo obtiahnutejšie, čo zvírazní postavu a bude to vyzerať pekne s vybraným pozadím oznamka.

Niekedy na začiatku októbra, keď už mate natočené video, pofotené fotky a už vám prišli oznamká, začnite pozývať učiteľov. Ak ešte nemáte presne určený čas stužkovej až taký problém to nie je, ale ak presný čas na pozvánky nenapíśete, treba potom na to myslieť aby ste im to dodatočne oznámili. Dôležitý je najmä dátum a miesto. Pozvánky si môžete vyrobiť, alebo pri zakúpení balíka od maturitne-oznamko.sk máte 25ks pozvánok v cene.

Potom je potrebné začať riešiť veci ako je výzdoba, poháre (ak ste si neobjednávali) my sme si naše zakúpili v pepco.sk a naše mená na nich napísala šikovná @artbar_handmade a boli naozaj jedinečné a krásne.

Ďalej si so sálou a cateringom dohodnite menu. Zvyčajne už majú nejakú predstavu a sami vám niečo navrhnú, každopádne odporúčam začať polievkou, dala by som overenú klasiku – vývar, na druhý chod sa zvyčajne dáva kuracie/morčacie mäso, alebo rolka, pol ryža pol zemiaky/hranolky a nejaká zeleninová obloha. Pri jedle by som však možno aj trochu experimentovala a dala aj niečo iné, ale klasikou nikoho neurazíte. Po hlavnom jedle sa dohodnite s čašníkmi, aby vám dali na stôl koláče, môžu tam byť síce už od začiatku, ale viete ako to býva, ľudia sa prejedia koláčov a potom už nebudú chcieť jesť polievku nie to ešte druhý chod. Na druhú večeru vám odporúčam dať si bufety/švédske stoly, nie fixnú večeru, pretože si každý naberie to, na čo má chuť a tiež nie každý bude chcieť jesť v rovnakom čase. 

Čo sa týka programu, ktorý obvykle začína o 21:00, začnite si zbierať nápady na scénky, tančeky a výstupy naozaj skoro. Pretože pokým sa so spolužiakmi dohodnete, a nacvičíte tak, aby ste to vedeli … to zaberie naozaj veeeľa času. Na youtube nájdete množstvo videí s touto tématikou aj priamo zo stužkových. Môžete sa napríklad naučiť kúzelnícke triky, urobiť paródiu na učiteľov (ale opatrne, chcete predsa zmaturovať). U nás býva zvykom, že sa program končí spoločným tančekom, prípadne scénkou kde hráte všetci.

Aký darček pre triednu?

Najskôr skúste porozmýšľať, čo má rada – čo by ju mohlo potešiť. Napríklad ak má rada hory, tak môžete nejaký pobyt v Tatrách, ak si potrebuje oddyćhnuť tak másáž, alebo wellness veľa ponúk nájdete aj na zľavomat.sk alebo zlavadna.sk. Prípadne ak sa rada maľuje tak kozmetikou nič nepokazíte. skúste napríklad niečo od Dermacolu, alebo Yves roscher.  Ak už vážne neviete čo, tak potom vsaďte na istotu a tou sú šperky. V posledných rokoch sa kupuje buď Pandora náramok, prípadne ak už náramok vlastní, tak nejaký pamätný prívesok na vás. Napríklad Múdru sovu, alebo ak máte veľmi dobrý vzťah s triednou tak môžete aj niečo z kolekcie Mum. 

*Ak máte triedneho tak skúste tak isto porozmýšľať čo má rád, či by ho nepotešil nejaký adrenalínový zážitok, ako napríklad zoskok padákom, jazda na formule/lamborghini … ak nie tak potom na istotu nejaké hodinky, prípadne dizajnové pero.

Hlavne si stužkovú poriadne uži, nemysli na hlúposti a zabavte sa ako celá trieda spolu!

S láskou
Karinka