*sponzorované*

Úprimne ma veľmi ma teší, že sa svet začal uberať lepším smerom nie len v oblasti povedomia o klíme, ale aj v oblasti selflove. Konečne sa aj instagramový svet premenil na lepšie miesto pre život, aj vďaka tomu, že viac propaguje reálne typy postáv. Také, aké má každá z nás. S nedokonalosťami, ktoré nás robia dokonalými. 

Koniec koncov 99% žien nie je preumelkovaných, či nefotia spodnú bielizeň pre Victoria’s secret. Zvyčajne ženy nemajú čas ani chuť riešiť kedy čo zjedia, kedy pôjdu do fitka a podobne, pokým to nie je ich práca. Sme zamestnané, matky, podnikateľky, či slobodné duše, ktoré chcú od života trochu viac ako sa obmedzovať na šaláty a víno s kamoškami vymeniť za tréning vo fitku 5 krát do týždňa. To, že máme takýto životný štýl, mnohokrát plný stresu, sa prirodzene ukáže aj na našej postave. Nie je to však v žiadnom zmysle dôvod pre plač. Práve naopak. Buďme rady za to, čo naše skvelé telá dokážu, buďme na seba hrdé, že práve vďaka tomu, ako vyzeráme zvládneme to, čo nás čaká každý deň.

Úplne však rozumiem tomu, že keď vidíme tie dokonalé postavy na Instagrame každý deň, hoci si uvedomujeme, že to nie je realita, na sebavedomí nám to aj tak nepridá. Sama sa tak cítim, a verte mi, keďže je Instagram aj mojou prácou, trávim tam chtiac nechtiac niekoľko hodín denne. A to sa tých „dokonalých“ dievčat veru nazbiera. Je však vec, čo mi vždy pomôže sa cítiť lepšie. A tou je vyzerať super. Konkrétnejšie tým myslím mať outfit, v ktorom sa cítim krásna a sama sebou. Instantne mi to dodá odvahu a funguje to ako štít proti všetkým tým zlým myšlienkam. Jednoducho sa cítim neporaziteľne.

Je však veľmi dôležité, aby sme si vyberali jednotlivé kúsky v našej veľkosti a aby nám padli dobre. Teda tak, aby sme sa v nich cítili komfortne, neboli nám pritesné, prípadne nepútali pozornosť na to, čo nechceme. Preto je potrebné vedieť ako správne nakupovať. Nemôžeme sa sústrediť na veľkosť, tá nás ani konkrétne oblečenie nedefinuje. Pri skúšaní v kabínke si zoberte pokojne aj 2-3 čísla a akoby naslepo si skúste tú istú vec vo viacerých veľkostiach. Vyberte si tú, v ktorej sa cítite najlepšie, bez ohľadu na veľkosť. Boli by ste prekvapené, ako v jednom obchode môžete mať 3 rôzne kúsky a každý z iného čísla. Ide totižto o strih, nie o číslovanie, to je orientačné.  Pri nakupovaní online sa riaďte rozmermi podľa veľkostnej tabuľky. Svoje miery si poľahky odmeriate krajčírskym metrom. 

Oblečenie vyberajte taktiež podľa udržateľnosti materiálu, toho ako vám pasuje do štýlu a najmä podľa typu svojej postavy. Na móde a štýle milujem najviac to, že sa s tým dá vyhrať. Na to, aby ste sa cítili v oblečení skvelo existuje jednoduché pravidlo: Schovať čo sa vám až tak nepáči, ukázať na čo ste hrdé. Prirodzene sa budete cítiť krajšie, šťastnejšie a vo svojej koži. 

Kvôli momentálnej situácii, by som neradila ísť na hodinové nákupy a skúšania po obchodoch. Radšej volím možnosť nakúpiť oblečenie online, skúsiť  si to v pohodlí domova a prípadne hneď pozrieť či máte v šatníku kúsky, s ktorými to viete nosiť. Na e-shopoch je super to, že ak vám oblečenie nesadne, môžete ho bez problémov vrátiť a peniaze vám pošlú späť na kartu. Tento spôsob nakupovania je obľúbený najmä v zahraničí, no postupne sa dostáva aj k nám, keďže viacero e-shopov nemá kamenné predajne (alebo málo). Jedným z takýchto je napríklad bersy.sk.  Bersy je online butik pre moletky, ktorý vznikol pre pohodlie zákazníčok, ktoré majú do kamenej predajne ďaleko. Výhodou je, že jednotlivé kúsky sú nafotené na plus-size modelkách, čiže reálne vidíte ako oblečenie padne, ku každému produktu máte veľkostnú tabuľku a taktiež majú vypísané aj zloženie. Zakladajú si na kvalitných materiáloch, prevažne od maďarských dodávateľov, ktorí sú poctivo vyberaní. Taktiež im veľmi záleží na spokojnosti zákazníčok a preto ponúkajú špičkový servis a online poradenstvo.

Okrem e-shopu majú aj blog, kde nájdete inšpirácie ako jednotlivé kúsky kombinovať, nápady na outfity, či tipy koho sa oplatí sledovať na Instagrame.

Ich modely hýria farbami, zaujímavými strihmi a vďaka nim sa dostanete ku kúskom, ktoré na slovenskom trhu chýbajú. Celkovo z ich prístupu budete mať dojem, že im naozaj záleží na tom, aby ste sa v ich oblečení cítili ako svoje najlepšie ja. Veľmi oceňujem ich prístup, nápad a spracovanie. Každá žena si zaslúži mať na výber krásne oblečenie, nehľadiac na svoj vek či veľkosť. 


Je veľmi dôležité, aby sa váha v dnešnej dobe nebrala čiernobielo. Na svete je dosť nenávisti už aj bez toho. Ľúbme sa také aké sme, obliekajme sa podľa toho, ako sa cítime krásne a vyžarujme lásku všade vôkol nás. Správny outfit dokáže urobiť zázraky, najmä so sebavedomím. Tak si bež nájsť ten svoj!

*Článok vyšiel v spolupráci s e-shopom bersy.sk.*

S láskou 
Karinka