Tento týždeň sme mali možnosť okúsiť jeseň v jej plnej sile. Sychravé počasie, dážď, každý v depresii. Treba si však vedieť spríjemniť aj takéto dlhé upršané dni a večery. Ako? Každý má na to svoj spôsob a dneska ti predstavím ja ten svoj.

Ak aj ty spadáš do hlavnej vekovej kategórie mojich čítateľov je pravdepodovné, že si ešte študent. A čo “my študenti” využívame najčastejšie a najradšej ako reset od školy? Správne, seriály. (Ak si odpovedal cvičenie, tanec, chodenie vonku s kamarátmi tak tento článok hneď zavri, pretože ťa pokazím.) Chápem, že počas štúdia veľa času nemáš. Ak študuješ časovo náročný odbor, si vôbec rád/a ak si pospíš v noci viac ako 3 hodinky, no nejako zresetovať musíš. Ale stále sme ešte nedospeli k pointe a hlavnému problému dnešného článku.

Pretty Little Things, Gossip Girl, Game of Thrones, Chernobyl, Shadow Hunters, 13 Reasons Why … Isto ti príde aspoň jeden z týchto seriálov povedomý, prípadne si aspoň jeden videl (možno všetky). Vieš čo majú ale všetky spoločné? Všetky už skončili.

Všetky vyššie spomenuté som už videla a sú moje naj (aj keď nová séria 13RW za veľa nestála). Naučili ma angličtinu, zamilovala som si postavy a bol to úžasný relax od všetkého. Čo však ďalej pozerať keď všetky tieto seriály skončili?

Presne preto tu je dnešný článok! Prinášam vám prehľad seriálov, ktoré momentálne pozerám a nahradili miesto všetkých doterjších velikánov.

LUCIFER

Predstavte si vládcu pekla- Lucifera, ktorý sa rozhodne, že ho už život v pekle viac nebaví a chce si užit trochu zábavy na Zemi. Rozhodne sa teda “presťahovať” do LA, mesta hriešnikov, kde si otvorí klub Lux a vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam ako napríklad nesmrteľnosť a schopnosť zistiť najtajnejšie túžby človeka, sa pridá k detektívnemu oddeleniu polície v LA.

Lucifer je úplná oddychovka, ktorá rieši medziľudské vzťahy a vzťahy medzi nebom, peklom a zemou v úplne triviálnych situáciách. Jednotlivé diely na seba nadväzujú len vzťahovo medzi postavami, nie jednotlivými vyšetrovaniami, ktoré sa však udejú akoby popri Luciferovom živote. Seriál je obzvlášť ľahký na pozeranie a určite sa ti zapáči najmä kvôli jeho humoru.

PEAKY BLINDERS

To, že som fanynka tohto seriálu som vám spomenula v poste o Birminghame, ktorý som navštívila aj kvôli PB.

Seriál sa odohráva v čase po 1. svetovej vojne, kedy v Birminghame vládli gangy aj nad skorumpovanou políciou.

Rozpráva príbeh o rodine – gangu Shelbyových a živote tohto rodu. Hlavou rodiny je Tomas Shelby, najmä pre jeho myslenie, taktiku a prirodzený rešpekt.

Stretnete sa tu s intrigami, taktikou, logikou ale aj láskou a neviete predvídať nič. A to ma na tom baví najviac.

Seriál je aj po piatej sérii stále nadupaný a drží vás to dopozerať dokonca. Nie ako sa pri mnohých seriáloch stáva, že nesledujúce série nie sú až tak záživné ako predchadzajúce.

DYNASTY

Fallon Carrington je dcéra amerického businessmana ale nepáči sa jej, že je nečinnou súčasťou dynastie svojho otca. Tak sa rozhodne osamostatniť a vybudovať si vlastnú. Sú však s tým len samé nepríjemnosti. Podarí sa jej ako žene presadiť v biznise?

Seriál rieši vzťahy v takejto rodinnej dynastii, intrigy, primitívne zmýšľanie zbohatlíkov a opletačky s políciou. Aj keď je to úplná oddychovka, predsa ste stále v napätí aké klamstvo sa odhalí, kto skončí s kým a ako to celé dopadne.

DISENCHANTMENT


Kto nevidel ani kúsok z kultového seriálu Simpsonovci akoby nežil. No jeho nezáväzné (pred)pokračovanie Futurama, ma úprimne až tak nechytilo. Prišli však s novinkou, ktorá sa mi úprimne zapáčila ešte viac ako Simpsonovci sami o sebe.

Seriál sa odohráva v Dreamlande v hlavnej úlohe s Bean, princeznou-alkoholičkou, ktorá má za najlepších kamarátov naivného elfa menom Elfo a jej “osobného démona” Luciho. Dej seriálu úzko naväzuje na predchádzajúce časti a čo je na ňom super je, že jedna epizóda má maximálne 25 minút. Čo je ideálne na prestávky medzi učením, alebo na rýchly relax.

LOOKING FOR ALASKA

Jedna z posledných noviniek je seriál inšpirovaný knihou môjho najobľúbenejšieho autora – Johna Greena. Inšpirovaný preto, lebo sa neodohráva až tak úplne do bodky podľa deja v knižnej predlohe, no to mu na kvalite neuberá. Práve naopak.

Príbeh je o Milesovi, chlapcovi, ktorý má zvláštnosť, že si pamätá posledné slová takmer každého. Jeden rok na novej škole mu však zmení život a práve preto, že spozná dievča – Alasku, si aj odpovie na najväčšie otázky bytia svojho, či jej života.

Hoci som dopredu vedela ako to skončí kvôli knihe, bavilo ma to aj napriek tomu. To mám na JG najradšej, že každý jeho príbeh, kapitola, kniha… má posolstvo skryté medzi riadkami. Určite ti odporúčam si tento miniseriál pozrieť, prípadne prečítať knihu. Neoľutuješ.

Ďalšie typy: Red band society, Shadow Hunters, Sex education, Maniac, Grand Hotel

Aké seriály bavia teba? Poznáš nejaký, ktorý som nespomenula a mala by som ho začať pozerať? Daj mi vedieť dole do komentára.

S láskou
Karinka