Počul/a si už niekedy o tom, že ak si niečo budeš veľmi želať tak sa ti to vyplní? Svojím spôsobom to je pravda, akurát pre to, aby sa tvoj sen stal skutočnosťou je potrebné niečo urobiť.

Neviem, či poznáš Amber Scholl – youtuberku, ktorá má niečo vyše 2,6 miliónov odberateľov a je žijúcim dôkazom toho, že ak v to o čom snívame aj naozaj veríme sa stane skutočnosťou. Keď pred 4 rokmi začínala, bola len dievča s veľkými snami. Dnes je z nej jedna z najväčších influenceriek nielen Ameriky ale aj celého sveta a žije si svoj americký sen. Ako to dokázala? Určite sa na jej úspechu podieľali jej priebojnosť a odvaha, no okrem toho robila aj niečo iné. Každý rok si vytvárala plagát svojich snov a cieľov, ktoré by si chcela za 365 dní splniť. A to sa jej vážne aj podarilo. Ako je to možné? Tento plagát, ktorý si Amber každý rok vytvára sa volá Dream board.

Čo to vlastne je tá Dream board?

Dream board alebo Vision board je koláž obrazov, predstáv a afirmácie niekoho snov a túžob, ktorá má slúžiť ako zdroj inšpirácie a motivácie , a využiť zákon príťažlivosti k dosiahnutiu cieľov.

Wikipédia

Jednoducho povedané, je to akási nástenka tvojich snov, ktorá ti ich pomáha organizovať a určiť si priority.
Je vedecky dokázané, že ak si svoj sen/cieľ napíšeš tak sa ti uloží do podvedomia a ani možno nevieš ako (a nijak extra sa o to nesnažíš), ale pracuješ na tom aby si daný cieľ dosiahol a aj dosiahneš. Musíš si to len vedieť predstaviť, že to je reálne.

Ak ťa tento zákon príťažlovosti zaujíma a chceš sa o tom dozvedieť viac, určite ti odporúčam pozrieť si film The Secret. Keďže som veriaca nestotžňujem sa s tým úplne na 100%, ale niečo pravdy na tom bude, pretože si naozaj dokážeme privolať to čo chceme (aj nechceme) ale len do určitej miery.

Amber sledujem od jej úplných začiatkov a toto bude už moja 3. Mood board a sama za seba vám to môžem len odporučiť. Aj vďaka tejto vizualizácii mojich snov som väčšinu z nich dosiahla akoby zázrakom bez vynaloženia nejakého väčšieho úsilia. Možno si teraz myslíš, že si vymýšľam a nemusíš mi veriť, pretože úprimne? Ja som tomu najprv tiež nechcela uveriť. ,,Ako nejaká papierová koláž z fotiek mojich snov mi môže pomôcť dosiahnuť čo chcem?! – Nezmysel! ” Až kým to som nevyskúšala a vyšlo to!

A keďže je len začiatok januára 2019, je najlepší čas to skúsiť. Za pokus nič nedáš aj kebyže sa ti žiaden z tých snov nesplní, ale čo ak anó? Poď si teda so mnou vytvoriť Dream board 2019.

Budeš potrebovať:

Nožnice
Lepiacu pásku /lepidlo
Tabuľu/plagát/maliarske plátno
Obrázky ( Najlepšie aby vyzerali realisticky: chceš dosiahnuť určitý počet sledovateľov – použi photoshop a prepíš si ich na číslo, ktoré tam chceš mať; chceš psa – daj si tam presné plemeno; chceš cestovať – urč si destináciu; chceš schudnúť – vyphotoshopuj si postavu na aký výsledok by si to chcela dosiahnuť)
Hlavný citát (“citát roka”)

Postup:

1, Na Internete (pinterest, instagram, we heart it, google) si nájdeme a stiahneme obrázky, ktoré majú k našim snom najbližšie – vysnívané auto, šperk, krajina… Taktiež hľadáme citát, ktorý nás bude po celý rok motivovať.

2. V photoshope si obrázky doupravujeme podľa potreby – orezať alebo zmeniť farbu obrázka, počet sledovateľov… (Ak nenájdeš ten pravý citát, ale máš predstavu ako by mal znieť môžeš si pokojne vytvoriť vlastný.)

3. Všetky obrázky a citát si vložíme do Wordu, vytlačíme a vystrihneme do požadovaného tvaru.

4. Na našu tabuľu/plagát/plátno si do stredu priložíme citát. A okolo neho začneme ukladať zvyšné obrázky.

5. Ak máme obrázky usporiadané tak, že sme s nimi spokojní, nalepíme ich a necháme zaschnúť. * (Nad citát, prípadne niekde do rohu , môžeme napísať 2019, pre lepšiu orientáciu, ak si tieto dreamboardy budete odkladať.)

6. Teraz si nájdeme miesto na stene, na ktoré sa určite aspoň párkrát do dňa pozrieš a zavesíme tam našu nástenku/plagát/tabuľu -je to naozaj dôležité umiestniť ju na veľmi dobre viditeľné miesto, na ktoré ti oči zablúdia aj samé.

Bibbidi-bobbidi-boo a Drem board je hotová.

*Ak si chceš vytvárať Dream board aj ďalšie roky, určite ti odporúčam odkladať si ich, aby si potom mohol vidieť svoj progress v tom čo si už dosiahol a čo sa ti splnilo.

** Ak sa ti podarí dosiahnuť nejaký cieľ, prípadne splniť si sen, pre väšiu motiváciu si môžeš škrtnúť alebo dať nejakú značku k obrázku, ktorý daný cieľ/sen predstavuje.

Ak si si aj ty vytvoril Dream board pre 2019 určite mi pošli fotku do dm na môj instagram, prípadne ma označ v storíčku, rada si to pozriem.
Držím ti palce aby sa aj tvoje sny stali skutočnosťou.