Ahoj! V dnešnom článku by som ti rada predstavila produkty od značky Mary Kay, o ktorej si už možno čo to počul/a. V bežných drogériách sa s ňou síce nestretneš ale tieto produkty stoja práve kvôli ich preslávenej kvalite za to, aby si im dal/a šancu.
Osobne si veľmi potrpím na to, čo si dávam na tvár, čítam zloženia daných výrobkov a ak sa mi niečo nepozdáva, tak si to v prvom rade ani nekúpim a ak to dostanem tak to ani nevyskúšam. Mám totižto veľmi citlivú pleť a neraz sa stalo, keď som si nedávala pozor, že sa mi po nanesení určitej masky, krému alebo čistiaceho tonika na tvári vyhodili fľaky, dokonca až popáleniny. K dermatologičke a alergologičke som v to obdobie chodila ako na klavír. Až pokým sme prišli na to, aké zložky daných produktov mojej pleti nerobia dobre. Odvtedy sa snažím dávať si špeciálny pozor na to, čo používam.

Keď mi prišiel PR balíček od Mary Kay, veľmi som sa potešila! Ich produkty totižto poznám, používam a vyhovujú aj mojej náročnej citlivej pleti.

Cena je síce od produktov dostupných v drogériách vyššia, ale zas kvalita týchto produktov je kdesi úplne inde. Rada by som vám teda produkty, ktoré som si od nich vybrala predstavila.

Začala by som dekoratívnou kozmetikou, z ktorej som si vybrala fixačný gél pod mejkap. Je super v tom, že je hustý, pekne vyplní nedostatky pleti a vytvorí na tvári matnú vrstvičku na ktorú sa super nanáša mejkap. Má ale zvláštnu ťažkú vôňu, ktorú som od tohto produktu nečakala. Ale nie je to nič strašné, len nezvyčajné.

Fixačný gél pod mejkap

Druhým produktom z dekoratívnej kozmetiky je fixačný sprej na mejkap, ktorý rýchlo zasychá a zacelí líčenie, čím predĺži jeho výdrž až na 16 hodín! Na tomto produkte Mary Kay spolupracuje so značkou Skindinävia, a musím už aj zo svojej skúsenosti uznať, že tento fixačný sprej je naozajstná topka na trhu. O tom svedčia aj nespočetné recenzie blogeriek a žien, ktoré ho mali možnosť skúsiť. Jedine čo tomu chýba je väčší objem.

Fixačný sprej na mejkap

Ako si si mohol/a všimnúť na blogu ani instagrame sa líčeniu veľmi nevenujem. Hoci v “reálnom” živote ma to veľmi baví, nemyslím si, že to ovládam tak dokonale a moje líčenia sú natoľko jedinečné, aby stáli za to pridať. Určite ak ťa to zaujíma a chcel/a by si nejaké moje líčenie vidieť aj na blogu/instagrame tak mi to napíš do komentára a ja sa posnažím ti tvoje zbožné želanie splniť. Vybrala som si preto sadu štetcov aj s praktickou kozmetickou taštičkou, ktorú určite ocením najmä na cestovanie, keďže doteraz som štetce mala vždy len tak ledabolo pohádzané v kozmetickej taštičke. Táto kolekcia pozostáva z 5 štetcov

  • Štetec na púder
  • Štetec na líčka
  • Štetec na očné tiene
  • Štetec na záhyb oka
  • Štetec na trieňovanie

Jednotlivé štetce si viete však kúpiť aj osobitne. V ponuke majú aj štetec na úpravu obočia, nanášanie mejkapu, podkladovú bázu a mnohé iné. Ak si chceš pozrieť ich ponuku štetcov tak klikni na odkaz.

Kolekcia štetcov

Moja pleť je 24/7 suchá a potrebujem ju neustále hydratovať, vybrala som si teda intenzívny hydratačný krém na tvár. Na môj vkus a zvyk je veľmi ťažký a hustý, ale pleť hydratuje perfektne. Líši sa svojou konzistenciou od krémov, na ktoré som zvyknutá, ale hydratuje naozaj perfektne. Pre ľahšie nanášanie je k nemu pribalená aj malá špachtlička, ktorá uľahčuje aplikáciu.

Intenzívny hydratačný krém

Uplne milujem masky na tvár, či už látkové, gélové, krémové… jednoducho všetky! Neobišla som ani túto sekciu. Vybrala som si rovno 2: Rozjasňujúcu masku a Hydratačnú gélovú masku s regeneračným účinkom. Obe sú z radu TimeWise, ktorá je určená najmä na hydratáciu a jemnejší vzhľad pleti.

Dávam vám do pozornosti aj momentálnu akciu -20% na pleťové masky. Ak uvažujete nad vyskúšaním masiek od Mary Kay tak, teraz je na to tá správna chvíľa.

Hydratačná gélová maska s regeneračným účinkom
Rozjasňujúca maska

Posledným produktom, ktorý som si zvolila je Hydratačné regeneračné tonikum, rovnako z rady TimeWise. Okamžite pleť zvlhčí a obnoví jej prirodzenú rovnováhu. Navyše je bez alkoholu, čím je vhodný aj pre citlivú pleť.

Hydratačné regeneračné tonikum

Poznáte značku Mary Kay? Ak áno, aké produkty od nich používate ?

S láskou
Karinka