Ak sieť bistro kaviarní Mon Dieu nepoznáš, prichádzaš naozaj o veľa. Momentálne túto vychytenú kaviareň môžeš nájsť v 3 mestách : Košice, Praha a Bratislava. Hlavným dôvodom, prečo navštevujem túto kaviareň v Košiciach tak rada, okrem úžasnej atmosféry a skvelej káve, je práve to, že majú v ponuke aj bezlaktózové, mandľové a sójové mlieko, čo je pre mňa teda priorita. Síce nie som výlučne proti pitiu espressa, neobľubujem ho. Preto siahnem vždy po kapučíne alebo lattečku.

Okrem 3 alternatív mlieka sú dostupné aj rôzne príchute, ktoré si do kávy môžete dodať a nakombinovať si tak svoju vlastnú, presne podľa chuti. Sú jednou z prvých kaviarní, kde som sa stretla s papierovými slamkami. Aj napriek tomu, že zákon o zákaze uvádzania jednorazových plastových výrobkov na trh na Slovensku nadobudne platnosť až od 1. januára 2021, v Mondieu sa rozhodli zaviesť papierové slamky už teraz, čo je určite veľké plus pre životné prostredie.
Kedže som srdcom Francúzska, prostredie kaviarne, jazyk a jedlo (najmä crosissanty a palacinky) mi nie sú cudzie. Určite si aj ty vychutnáš ich špeciality či už z jedla, alebo kávy, oceníš vtipné a výstižné nápisy a celkový dizajn značky.

My sme teda navštívili bistro kaviareň v Košiciach (Malá Scéna, Hlavná 76) , kde som už bola niekoľko krát a stále sa tu rada vraciam. Určite je to jedna z mojich TOP kaviarní v Košiciach a za seba ju môžem len odporučiť! Vynikajúca chuť kávy, príjemný a ochotný personál, super lokalita, a samozrejme okná od stropu až po zem sú #musthave !

Niektoré momenty stoja za to!

-Mon Dieu

*TIP*
Ak sa chystáš túto kaviareň navštíviť, prípadne ak si tu už bol, no nevieš o tom, môžeš si v Mon Dieu založiť vlastnú vernostnú kartičku, ktorou môžeš aj platiť! Na začiatok ti na ňu nabijú 10€ kredit, a následne pri predložení tvojej kartičky sa ti z každého nákupu pripočítajú 10% zo zaplatenej sumy. Stačí vyplniť formulár na tejto stránke a označiť na ktorej prevádzke si vyzdvihneš svoju kartičku.