*nesponzorované*

Na svojom instagrame som pár dní dozadu zverejnila fotku, kedy som vám ukázala moju premenu vlasov a doslova mi vybuchol instagram od správ od vás.
Zaujímala vás cena, miesto kde som si to nechala urobiť, aký to má dopad na vlasy etc. Niektorí si dokonca mysleli, že som si nechala predĺžiť vlasy!
Preto som sa o celej keratínovej kúre rozhodla napísať článok, aby som vám pomohla, poradila a podelila sa s vami so svojou skúsenosťou.

Momentálne prebieha na stránke https://www.superblogeri.sk/o-sutazi/ súťaž, kde sa hlasuje o SUPERFEED. Ak sa ti páči, ako mám zladené fotky na instagrame a celý dizajn blogu v jednom štýle, budem veľmi rada ak za mňa zahlasuješ v kategórii lifestyle TU.
Stačí, len ak nájdeš moje ružové logo KK a klikneš na like pod Hlasovať. Takto ma môžeš podporiť každý deň až do 15.12.2019
Ďakujem! -K

Vlasy sú korunkou krásy pre každú jednu z nás. O tom niet pochýb. Každá by ich chcela mať krásne, prevažne dlhé, husté ale hlavne zdravé. No ten posledný bod sa nám väčšinou nedarí. Prečo? Je na to jednoduchá rovnica – ak chceme mať dlhé vlasy, nechceme si ich dať ani podstrihnúť. Nie je to najšťastnejšie riešenie, ale to je už téma na iný článok. Pracujme však s tým čo máme – vlasy bez lesku a života s roštiepenými končekmi. Hektolitre vody a zdravá strava, možno zaberajú na pleť a na postavu, no na vlasoch to až tak vidno nie je. Čo teda robiť, ak ani žiadne tabletky z reklám nepomáhajú?

Ak by som vám povedala, že existuje niečo, čo by vám instante urobilo aj z tých najnepoddajnejších zničených vlasov tie najjemnejšie a lesklé ako z reklamy? Nezmysel! Pomýslíte si, že jediné čo funguje sú predražené kúry v kaderníctvach, no tie nie vždy zaberú. Opak je však pravdou. Počuli ste už o brazílskom keratíne?

Keratín je bielkovina, čo tvorí až 90% každého jedeného vlasu. Nie som chemička, ale celou pointou je, že keratínový proteín (čiže vlas) je zložený z peptidových reťazcov, ktoré vytvárajú pevné vlákna. Neporušený keratín je elastický, nerozpustný vo vode a dobre odoláva vysokým aj nízkym teplotám. Napriek tomu však trvalé namáhanie vlasu často tento pevný reťazec naruší a keratín sa začne rozpúšťať a vymývať sa von. Vtedy nastáva to známe: ,, Zas mám rozštiepené končeky!” Ak si nechcete vlasy strihať, pomôže jediné – dodať im keratín späť.

Existuje neskutočné množstvo šampónov, kondicionérov a masiek na tvár s keratínom, pretože to, že pomáha vlasom obnoviť ich predošlú štruktúru, nie je žiadna novinka. Ak však máte extrémne zničené vlasy a potrebujete ich instantné oživenie siahnite po keratínovej kúre.
Môžete si ju nechať urobiť v kaderníctve, kde vás to vyjde cca od 60 do 120 eur, ale rovnako si to môžete urobiť doma. Kedže som si zažila s kaderníčkami svoje a už im neverím, rozhodla som sa, že si zavolám kamarátku, aby mi s tým pomohla a urobili sme to doma. Nie je to nič náročné, ale zaberie vám to dosť času.

AKO SI UROBIŤ BRAZÍLSKY KERATÍN DOMA?

Najprv si pomerajte vlasy, aby ste zistili koľko keratínu potrebujete. Na jedno použitie sa kupujú balenia do 45cm (50 ml) alebo do 100cm (100ml). Odporúčam vám objednať si brazílsky keratín COCOCHOCO professional, pretože podľa prieskumu, ktorý som si robila mi vyšiel, že je najlepší a túto značku som použila na vlasy aj ja sama.

Druh keratínu si zvoľte podľa typu vašich vlasov:
Original (obsahuje výťažky z kakaovníka a je vhodný pre tmavé / hrubé vlasy),
Pure (obsahuje prírodné neutrálne vody, minerály a čistý silicon. Pre tenké a veľmi poškodené vlasy) alebo
Gold (obsahuje čiastočky 24k zlata. Pre extra hladké a lesklé vlasy)

Moje vlasy majú približne 58cm, čiže som si zobrala to väčšie balenie, konkrétne PURE. Aj s dopravou ma to vyšlo na 35 eur.

*Momentálne na stránkach Cocochoco prebiehajú až 40% Black Friday zľavy, takže si keratín môžete objednať ešte za lacnejšie! Klikni tu *

Čo budem potrebovať na aplikáciu?

  • Čistiaci šampón
  • Brazílsky keratín
  • Štetec na farbenie vlasov, prípadne niečo na aplikáciu keratínu
  • Rukavice
  • Štipce / gumičky /sponky
  • Žehlička (230 stupňov)
  • Fén
    *V balení od Cocochoco vám príde aj čistiaci šampón, rukavice a gumička na vlasy*

Začneme tým, že si vlasy 2x poriadne umyjeme čistiacim šampónom. Čo tento šampón urobí je, že zbaví vlasy všetkých stylingových prípravkov, olejov, suchého šampónu a obnoví pôvodnú štruktúru vlasu.

Tento od Cocochoco neskutočne pení, tak si dajte pozor, aby ste ho poriadne opláchli.

! Na vlasy nedávame nič iné ako čistiacu šampón. Žiaden kondicionér, olejčeky spreje a podobne. Potrebujeme mať vlasy zbavené všetkých nečistôt, aby sa mal keratín kde ukladať!

Vlasy necháme na vzduchu trochu vyschnúť a následne si ich vyfúkame do sucha. Opakujem, že nedávame na ne žiaden sprej na tepelnú ochranu ani olej. Vlasy sa budú zdať ťažsie, suché a ešte horšie ako ste ich mali pred umytím, ale o to ide, nebojte sa.

*Ak si chcete urobiť “fotku pred” tak teraz je na to tá najvhodnejšia doba.

Pre jednoduchšiu a precíznejšiu aplikáciu si vlasy rozdelíme do sekcií a oddelíme štipcami alebo gumičkami.

Potom začneme nanášať keratín po tenkých pramienkoch 1 cm od hlavy. Priebežne vlasy prečesávame hrebeňom, aby sa keratín rozniesol rovnomerne.

Odporúčam to robiť v nejakej dobre vetranej miestnosti, pretože zo začiatku vám ten keratín môže voniať dobre, no neskôr vás v tejto fáze začnú štípať oči a začne vám to leptať sliznicu.

Keď máme už hotovú celú hlavu, ešte raz vlasy prečešeme a počkáme 10 – 30 minút.

Potom vlasy znova vyfénujeme do sucha a znova prečešeme.

Teraz začne tá najotravnejšia časť a to je žehlenie. Žehličku si zapneme na 230 stupňov a znova si vlasy rozdelíme na sekcie a začneme ich po tenkých pramienkoch prežehľovať. Každý prameň prežehlíme aspoň 6-7 krát, až pokým nebudeme cítiť, že sa ten keratín do vlasov vstrebal.
Nebojte sa, vlasy si teraz paradoxne nezničíte. Keratín sa totižto začína ukladať do kutikúl vlasu až pri teplote 230 stupňov.

Po dožehlení by ste mali mať vlásky jemné ako pierka, no za to pevné a zdravé.
Budú lesklé ako z reklamy a rovné ako špagety.

Teraz príde trochu obtiažnejšia časť a tou je, že po dobu 72 hodín si vlasy neumývajte, nezopínajte ani nedávajte za uši. Tak isto nemôžete používať žiadne oleje na konce ani suchý šampón, nedávať si čiapku ani klobúk.
Keratín sa musí vstrebať a ak chceme aby ostali rovné, musia byť aj v takom tvare celých 72 hodín. Čiže ak sa vám náhodou zvlnia alebo zmoknú, okamžite ich treba vyfénovať a vyžehliť.
Aj mne bolo odporne keď som sa pozrela do zrkadla na druhý deň a vlasy som mala tak mastné, že by som na nich kľudne mohla aj rezne vypražať, no ten jeden deň prežijete a výsledok stojí za to.

Po uplynutí tohto času, si vlasy umyte bezsulfátovým šampónom buď od Cocochoco alebo týmto z dm-ka. Vlasy nechajte vyschnúť prípadne vyfénujte a máte hotovo!

Takto vyzerá moja premena vlasov po brazílskom keratíne.

Ak ťa táto téma zaujala môžeš si pozrieť video od Lenky alebo na sa dočítať viac na stránke Cocochoco.

S láskou
Karinka