Jar je už v plnom prúde, všade počuť štebotanie vtáčikov, každý sa fotí pri rozkvitnutých čerešniach či magnóliách a všetky instagrammerky píšu, že ich najobľúbenejší mesiac je máj. Aká náhodička že?

Ale o inom som chcela. Táto jar je samozrejme iná akú sme doteraz zažili a práve preto máme možnosť všetko takéto “obyčajné” čo sme do teraz brali ako samozrejmosť, napríklad prírodu, vnímať oveľa intenzívnejšie a vážiť si tento čas strávený vonku.

Každú jar sa teším na to, ako si pretriedim šatník, odložím kabáty, čižmy a všetky zimušné veci a urobím si priestor na jarné a letné kúsky a budem môcť konečne nosiť svoje obľúbené sukne/šaty, pretože bude teplejšie. Túto jar to je však ináč, keďže sa môžeme vyobliekať akurát tak do obchodu, na poštu alebo prechádzku so psom. Verím však, že už čoskoro bude bezpečnejšie sa stretávať, organizovať schôdzky, rôzne eventy a mať tak príležitosť sa pekne obliecť aj medzi ľudí.

Viem, že nás to teraz láka objednávať si rôzne oblečenie, keďže majú väčšinou zdarma poštovné, či veľké jarné výpredaje. Nechcem vám hovoriť, že príde kríza a je potrebné mať finančné rezervy, a nie rozhadzovať peniaze, pretože verím, že to už viete.

Chcem vám ale pomôcť, aby ste neutrácali za zbytočnosti a aspoň ste videli čo sa nosí/bude nosiť na jar 2020 a do ktorých kúskov sa oplatí investovať a ktoré naopak radšej nekupujte, pretože sa dlho v móde neudržia.

Poďme sa teda pozrieť čo bude trendy túto jar!

látka: SATÉN

Jar 2020 sa určite bude niesť v znamení saténu. Topy, tričká, sukne, šaty, nohavice, mikiny, šatky… všetko čo si viete aj neviete predstaviť čo je zo saténu bude mimoriadne in. Ako už viete, saténové topy sú pre mňa must have najmä v lete a o tom ako sa dajú kombinovať si môžete prečítať tu. Rozhodla som sa však obohatiť svoj šatník aj o ďalší saténový kúsok a to plisovanú sukňu v starorúžovej farbe. Hoci na sukne v midi dĺžke moc nie som, pri tejto mi to vôbec nevadí, práve naopak.

#handmade

Hačkovanie, štrikovanie, vyšívanie… všetky tieto aktivity našich starých mám si našli obľubu aj v roku 2020. Jednotlivé kúsky si môžete zakúpiť, ale rovnako aj urobiť doma. Stačí zájsť do galantérie po hačkovku/ihlice vlnu a vyrobiť si svoj fashion kúsok. Mimoriadne trendy by mali byť hačkované šaty, skoro ako sieťka, čo sa mi osobne až tak nepáči. Zvolila by som preto napríklad hačkovanú braletku ako môžete vidieť na @sweetladylollipop ktorá ju úžasne zakomponovala do all denim outfitu.

Oblek

Ďalším kúskom, ktorý má veľkú obľubu je oblek. Celá jar 2020 sa bude niesť vo farbách a inak to nebude ani v prípade oblekov. Čím výraznejšia farba tým lepšie. Oblek je super na tom, že ho viete nosiť aj ako komplet spolu, alebo len prehodiť farebné sako ku obyčajným rifliam a oživiť tak zdanlivo jednoduchý outfit. TOP trend sú aj bermuda kraťasy k saku, ktoré podľa môjho názoru úplne deformujú postavu a udržia sa v móde tak maximálne túto sezónu (ak vôbec). Rovnako ako aj cyklistické shortky, ktoré si sažili boom minulú jar. S týmito trendmi vôbec nie som stotožnená a je to pre mňa neželaný návrat do minulého storočia.

Prada – mother of pearl blazer & bermuda shorts

Kvalitné a cenovo dostupné obleky určite zoženiete na www.zara.com priamo na tomto odkaze. Majú na výber rôzne štýly vzory aj strihy a vyberie si určite každý.

Ja však na klasický dlhý oblek nedám dopustiť. ☺️

Šnurovacie sandálky

Na mojom predošlom outfite môžete vidieť aj ďalší trend, ktorý môže niekomu prísť trochu extravagantný, ale podľa mna sa ujme rovnako ako vyhnuté konce na rifliach. Sú to teda šnurovacie sandálky, ktoré sa ale viažu cez nohavice. To vám vytvorí taký nazberaný efekt čo na voľných nohaviciach poďla mňa veľmi pekne ukáže. Takéto sandálky budú však in aj v iných outfitoch a prevažne s hranatou špičkou, čo teda nie je vôbec pre mňa, no aj napriek tomu som si našla svoje s oblou špičkou.

Vzor: BODKY

Momentálne sa u niektorých ešte stále drží leopardí či iný zvierací vzor, no pomaly ale isto ho nahrádza vzor polka bodiek. Velké, malé, farebné alebo čiernobiele.. aké si len viete predstaviť na všetkom čo sa dá nosiť. Ja som si bodky mimoriadne obľúbila na pančuškách či šatách. Taktiež ich môžeme nájsť na silonkových ponožkách, ktoré sa momentálne nosia do lodičiek či sandálkov na opätku. Podľa mňa akékoľvek vysoké ponožky/silonky skracujú nohy a to nie je niečo o čo mám ja osobne záujem, preto tento “ponožkový” trend taktiež vynechám zo svojho šatníka.

Na videu z 3in1 môžete v poslednom outfite vidieť ako som zakomponovala bodky do svojho celkového looku.

Aby ste mali predstavu ako môžu vyzerať takéto ponožkové silonky v outfite super, určite si pozrite inšpirácie @denisa.vysnovska, ktorá to podľa môjho názoru skombinovala naozaj dokonale. Jediná nevýhoda týchto ponožiek je ale to, že ako som už spomínala skracujú nohy. Ale rozhodne nevyzerajú zle.

Krátky prehľad trendov by sme mali za sebou. Chcem vám len pripomenúť, že toto je niečo, čo je trendy túto jar a môže/nemusí sa to dlho udržať, preto uřčite investujte len do vecí, ktoré naozaj vynosíte a budete ich vedieť kombinovať do viacerých outfitov. Každý trend si taktiež môžete zakomponovať do svojho štýlu tak, aby vám ladil. Ak sa vám niečo z týchto trendov nepáči a nechcete to nosiť, neznamená to, že teraz nebudete in, alebo neviete čo sa nosí. Práve naopak. Vážite si svoj štýl a viete čo chcete. Trendy sú len také pozlátko, ktoré vám dokáže urobiť z outfitu moderný look, ale samozrejme iba v prípade, ak to skombinujete správne.

PS: Daj mi vedieť ktorý trend sa ti nepáči, prípadne ktorý sa chystáš do svojho šatníka doplniť.

S láskou
Karinka