Ani sa mi nechce veriť, že už prešiel rok odkedy som písala článok o Top trendoch na Jar 2020. Vtedy sme ešte netušili, že nás čaká ročná sezóna teplákov a oblečenia na doma. Avšak ak ma sledujete na instagrame, viete, že tepláky nenosím ani po dome nie to ešte medzi ľudí. Ak teda hľadáte inšpiráciu ako kombinovať teplákovky, u mňa to nenájdete.

V dnešnom článku vám však predstavím trendy, ktoré uvidíme špeciálne na zahraničných blogerkách a influencerkách, ktoré žijú v štátoch, kde funguje život normálne aj napriek pandémii. Nie ako u nás, k čomu sa ale radšej vyjadrovať nebudem.

Teraz je ale najlepší čas na skúšanie nových vecí, hľadanie vlastného štýlu a testovania v čom sa budeš alebo nebudeš cítiť dobre. Jednotlivé kúsky si môžeš skúšať buď doma, alebo ak naberieš trochu odvahy tak v nich ísť aj na prechádzku, prípadne do obchodu. Uvidíš ako sa v tom budeš cítiť a budeš mať trochu zmenu.

No ale nez zbytočného omieľania sa poďme pozrieť na to, čo sa bude nosiť túto sezónu

FARBY

Jarnou klasikou – pastelovými farbami – nič nepokazíš, no túto jar rozhodne vedie sýta oranžová. Ak si trúfaš, neváhaj ju skúsiť, ľahko sa kombinuje s čiernou či bielou, čo trochu zjemní finálny look.

OBUV

Mokasíny/Mules

Minoriadne obľúbené budú moje obľúbené mules – mokasínové papučky, ktoré preslávil Gucii svojou chlpatou verziou už pár rokov dozadu. Avšak teraz viac uvidíme ich jemné a elegantné prevedenie. buď klasicky ako šľapky, celé mokasíny, alebo takéto polovičky.

Biele čižmy

Tie sú tu tieź už pár sezón, no rozhodne sa ešte pár v móde udržia. Preto do nich odporúčam investovať a zaobstarať si kvalitné biele čižmičky nad kolená, ktoré vám čo to vydržia, pretože s nimi, rozhodne budete stredobodom pozornosti v dobrom slova zmysle.

OVERSIZED

Začiatok jari by sme mohli označiť aj za oversized sezónu. Všetko od kabátov, košieľ cez rifle, tepláky, šaty… sa bude nosiť o niekoľko veľkostí väčšie.

Farebné košele

Špeciálne na československej scéne uvidíme farebné oversized košele, či už flanelové, alebo štrikované. Nenazvala by som ich však prílš elegantnými, no na také neoficiálne prechádzky mestom, či prírodou sú ideálne, pretože sú neskutočne pohodlné.

Crop saká

Ďalším výstelkom módy sú oversized crop saká, ktoré končia tesne pod prsiami. Super sa kombinujú či už s rovnakou minisukňou, či rifliami/nohavicami s vysokým pásom.

Veľké ramená

Tie tu máme už nejakú sezónu, a rozhodne nikam neodchádzajú ani túto jar. Najradšej ich mám na klasickej bielej košeli, či šatách, na ktorých si zvýrazním pás farebným opaskom, aby ramená nepôsobili až tak mohutne.

Golier

Týmto trendom sa vraciame do retro časov, no ak je pekne skombinovaný, vôbec sa nemusíš obaváť, že budeš vyzerať staro.

DOPLNKY

Šatky

S týmto trendom prišiel Gucci už pár rokov dozadu, no poriadne sa presadia až túto jar. Špeciálne pre rusky je typické viazať si ich ako babičky okolo hlavy, no ak si na to netrúfaš rozhodne krok vedľa neurobíš ak si šatku len zapletieš do vlasov, či obviažeš okolo gumičky na vysokom cope. Kreativite sa medze nekladú.

Kabelky

Kráľovnami budú výrazné, drzé žlté farby, ktoré jar priam privolávajú. Ak si však ako ja, a túto farbu veľmi nemusíš, vhodnou alternatívou je pastelová žltá skombinovaná v nude outfite. Je to trendy, no zároveň to tak nekričí a vyzerá to elegantne.

Zvýraznený pás

Hoci bude jar oversized sezónou, dôraz bude na zvýraznenom páse. Špeciálne na kabátoch a trenčkotoch, ktoré môžu byť aj mierne oversized, či voľných šatách.

VZOR

Kvety

Čo by to bolo za jar bez romantiky a kvetových vzorov? Znovu platí, jediným limitom je tvoja myseľ a odvaha, pretože v móde sú všetky veľkosti, farebné prevedenia či strihy.

Verím, že sa ti článok páčil, v niečom som ťa inšpirovala a aspoň do obchodu sa budeš môcť obliecť podľa najnovších trendov.

? Napíš mi, ktorý trend by si si (ne)obliekla.

S láskou
Karinka