Jeseň je už v plnom prúde, počasie sa mení ako sa mu zachce ale konečne tu máme obdobie vrstvenia, čižmičiek a pumpkin spice latté.

Ako je už známe, s každým obdobím prichádzajú aj zmeny v módnom premysle. Preto som vytvorila takúto už sériu Trendov jednotlivých ročných období v danom roku, aby si v tom mal/a prehľoad a vedel/a čo sa v danú sezónu práve nosí a čo naopak bolo in tú minulú.

Uvedomujem si, že svet sa teraz zaoberá úplne inými otázkami, ako čo sa bude alebo nebude nosiť. Osobne mi však sústredenie sa na módu a jednoducho na čokoľvek iné než na to, čo sa momentálne vo svete deje, pomáha zvládať to psychicky aspoň o trochu lepšie.
Samozrejme stále netreba zabúdať dodržiavať nariadenia, posilňovať si imunitu – napríklad kolagénom, vitamínmi, či rôznymi doplnkami stravy, športovať, dodržiavať odstup, používať dezinfekciu a nosiť rúško.

Len som tým chcela napísať, že túto situáciu vonkoncom nezľahčujem, ale verím, že každý z nás už potrebuje aspoň malinké rozptýlenie.

Keď sme si to vyjasnili, poďme sa spoločne pozrieť na najnovšie trendy!

Oversized flanelová košeľa

Mimoriadne obľúbený trend, keďže sa objavil takmer vo všetkých cenovo dostupných obchodoch (Zara, H&M…) a taktiež sa dá poľahky nájsť aj v skrini tvojich rodičov, či v second-handoch, sú veľké flanelové košele. Nájdeš ich v rôznych farebných, či dizajnových prevedeniach a dajú sa úžasne vrstviť.

Bottega Veneta
a.k.a. Bagandžové gumáky

Ako býva zvykom, jesenné počasie je známe svojou sychravosťou a tá na seba teda nenechala dlho čakať. To však bola ideálna príležitosť vytiahnuť vonku ďalší trend a tým sú Bottega Veneta “gumáky”. Táto obuv je akoby taký mix všetkých jesenných topánok – gumáky, bagandže a chelsea boots v jednom. BV teraz zainvestovali do marketingovej kampane, tak nečudo, že ich gumáčiky teraz uvidíte na každej väčšej hviezdičke a tešia sa aj veľa replíkám. V našich končinách (aj finančných ? ) sa k podobným môžete dostať na ecco.sk alebo imoda.sk kde ich nájdete vo viacerých farebných a štýlových prevedeniach.

Materiál: Koža

Najžiadanejším materiálom bude určite koža. Nezáleží či to bude kabát, sukňa, šaty, kratasy, legíny, topánky, klobúky… jednoducho všetko čo je kožené bude túto jeseň in.

Ber však prosím ohľad na životné prostredie a skús investovať do faux-leather alternatívy, ktorá vydrží dlhšie a nezačne sa hneď šúchať, ale hlavne nekupuj pravú kožu. Poďakuje sa ti planéta aj ja.

V prípade, ak si ešte nepodpísal/a petíciu #klímaťapotrebuje pod vedením Michala Saba , ktorý vyzýva národných predstaviteľov, aby začali v oblasti kimatických zmien konať, tak to môžeš napraviť TU.

Kožené kraťasy

Trendu kožených kraťasov som podľahla aj ja, no popravde som celkom dlho hľadala také, ktoré by mi sadli. Ako to už však u mňa býva zvykom, našli si ma samé, keď som išla kupovať niečo úplne iné.

Tento kúsok je úplny must have jesene 2020, pretože sa dá nosiť na milión spôsobov, vrstviť, kombinovať a stále v ňom budeš vyzerať super.

Vzor: Geometria (agryle, plaids)

Prevládať budú rôzne geometrické tvary, pleteniny, kárované vzory a to všetko vo farbách od výmyslu sveta. Vidieť ich budeme na kabátoch, setoch, čižmách, kabelkách či klobúkoch. Comeback zažívajú aj kárované, pletené vestičky, úplne na štýl Oxfordského študenta, či socialistickej teenage módy.

Ktorý trend sa ti (ne)páči? Daj mi vedieť dole v komentároch!

S láskou
Karinka