TRENDY: Jeseň 2023

TRENDY: Jeseň 2023

Každé ročné obdobie má svojich priaznivcov. Jeseň je v módnom priemysle obľubená najviac práve kvôli vrstveniu, vďaka ktorému je možné zladiť viacero kúskov naraz. Poďme sa teda pozrieť na to, čo sa bude nosiť túto jeseň a aké kúsky vám určite nesmú chýbať v šatníku.

Všetky produkty si viete zakúpiť po kliknutí na daný obrázok. 🙂

1. Cropped bundy

Hitom tejto jesene budú takmer všetky cropped bundičky. Ak chcete tento trend zakomponovať do svojho šatníka, určite odporúčam siahnuť po cropped verzii trenčkotu. Ako viete, ja som úplná milovníčka trenčkotov a podľa môjho názoru, by ho každá žena mala mať v šatníku. Dá sa nosiť ako k elegantným tak aj športovým outfitom a pekne podčiarkne každý štýl. Tento konkrétny zo Stradivariusu mám už objednaný aj ja :).

2. Široké nohavice

Prechod z obtiahnutých skinny jeans na voľnejšie varianty pozorujeme už dlhšie. Túto jeseň budú ešte o niečo viac obľúbené, práve vďaka ich pohodlnosti a dávky ľahostajnosti do každodenných outfitov. Mimoriadne ľahko sa budú kombinovať aj s inými trendy kúskami tejto jesene, či už UGGs, mini kabelkami alebo cropped bundičkami, ktoré pekne doplnia celý outfit.

3. UGGs

UGG trend tu už raz (približne pred 10-15 rokmi) bol. Teraz však zažívajú akýsi comeback práve vďaka platformám (predstavené minulého roka) a novej verzii UGG Tasman, ktoré pobláznili celý TikTok a Reels. Osobne si myslím, že investovať 200 € do týchto nezohnateľných topánok nie je zmysluplné, najmä ak sa pozrieme na našu jeseň/zimu – predovšetkým dážď, sneh, soľ … ich môžu poriadne zničiť. Odporúčam preto siahnuť po dostupnejšej variante, ktorej vám nebude až tak ľúto keď sa zničí vplyvom nepriaznivého počasia.

4. Malé kabelky

Veľkým kabelkám, kde zmestíte týždenný nákup, polku domu či vôbec telefón definitívne odzvonilo. Tento trend začal módny dom Jacquemus už nejaký ten rok späť, avšak až teraz môžeme pozorovať, že malé kabelky si definitívne získali módny priemysel. Trendy sú predovšetkým malé kabelky, do ktorých doslova nič nezmestíte – ja ich nazývam “bábätká” lebo naozaj pôsobia ako menšie vydania ich veľkých sestier – mamiek. Samozrejme sú nepraktické, avšak čo človek pre módu nespraví. Odporúčam však, ak chcete reálne kabelku aj využiť na to, na čo bola určená – vybrať si veľkosť, kam sa zmestí aspoň mobil a kľúče od auta/bytu.
Z luxusných značiek si svet zamiloval najmä Hermes Mini Kelly – prinášam vám preto inšpiráciu na jej dostupnejšiu, no vždy veľmi kvalitnú verziu.

5. Svetre a svetríky

Vlnené, kašmírové, bavlnené… nosíme ich každý rok a predsa vždy prekvapia novou variantou. Túto jeseň budú mimoriadne obľúbené svetre v štýle “old money” ktorý pobláznil internet ale minul sa svojej podstate. Tento trend je v prvom rade napodobením štýlu ľudí z bohatých rodín s niekoľko generačným dedičstvom – v porovnaní so štýlom “new money” ktorý je prevažne o ligotavých logách, značkách, streetwear a celkovo pôsobí dosť lacno – štýl “old money” definujú kvalitné materiály (kašmír, vlna, hodváb…), nenápadné logá a elegantný štýl.

Príkladom takýchto svetríkov sú určite Polo Ralph Lauren, ktoré nájdete aj v dostupnejších verziách, či mierne oversized svetre s väčšími čierno-bielymi pásikmi.

Ktorý trend vás zaujal a viete si ho predstaviť nosiť? Som zvedavá… podeľte sa o to so mnou v komentári.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *